פיתוח חדש! כריות אויר במעיל מיוחד לרוכבי האופנוע

פיתוח חדש! כריות אויר במעיל מיוחד לרוכבי האופנוע

פיתוח חדש! כריות אויר במעיל מיוחד לרוכבי האופנוע

דוקאטי, יצרנית האופנועים האיטלקית מעוניינת לשמור על רוכבי האופנועים ולפתוח את כריות האוויר עוד לפני שנגעו בקרקע, באמצעות מערכת חיישנים הנמצאת באופנוע עצמו.

מערכת ההגנה ממוקמת באופנוע עצמו ומסוגלת לשלוח התראה בעת התרסקות – ולפתוח אוטומטית את כריות האוויר במעיל הרוכב.

מדובר על שיתוף פעולה בין דוקאטי לDainese, שניהם איטלקיים. דוקאטי המתמחה בביגוד ממוגן למגוון תחומי הספורט, ודוקאטי שיודעים אופנוע מה הוא. השתיים יצרו ביחד דגם מיוחד של אופנוע ה Multistrada של דוקאטי שמצויד כבר במערכת הבטיחות ובחיישנים מובנים.

החיישנים הללו מפקחים על האופנוע בהאצה, האטה, בלימה ובזמן התרסקות כאשר בעת זיהוי האפשרות האחרונה מסוגלים לשלוח אות אלחוטי לז'קט הרוכבים התואם, D-Air Jacket.  לאחר קבלת האות, הז'קט יפתח את כריות האוויר הפנימיות שלו בתוך 45 מילישניות.

מדובר באופנוע ראשון של דוקאטי המצויד במערכת הזאת ולדברי דוקאטי מסוגל גם להגן על מי שמורכב באופנוע, במידה וגם הוא מצויד בג'קט המדובר.

לא מדובר בפטנט חדש במיוחד, ב2008 החלה Dainese לבדוק חיישנים על מנת להבין את המהירות בה נע הרוכב והאם נמצא במצב מאוזן או לא, במטרה לבדוק האם נמצא במצב של סכנה והאם לפתוח את כריות האויר המובנות. הזיהוי נעשה על ידי קופסה שהייתה מובנת על האופנוע, הייחוד של דוקאטי ושל Dainese הוא הטמעת הטכנולוגיה אל תוך האופנוע.

כרגע המערכת זמינה רק לדגם אופנוע המדובר ועתידה לצאת לשוק האירופאי בחודשים הקרובים.

 

פורסם בגיליון 4 | מגזין אגוריידר | מאי 2014

 

כתיבת תגובה