ספיידי בייק – הבנייה הגדולה!

ספיידי בייק – הבנייה הגדולה!

מכירים את כל התוכניות טלויזיה האלה שעושות לכם חשק מטורף ללמוד מכונאות, אלה שעושות לכם חשק מטורף לצאת לחנייה ופשוט בלי הרבה עניין לצבוע את הרכב לפי טעמכם, לשפר ולשפץ. אז כן החשק קיים בכולנו אוהבי וחובבי המכוניות, לראות בחנייה אופנוע או רכב משופר ממש, ממש לטעמנו. הבעיה היחידה והכי גדולה שהעסק הזה לא זול בכלל ועלול להסתכם בעשרות אלפי שקלים אם לא מאות אלפי שקלים.

יש כאלה שזכו בפריבילגיה להיות אלה שעושים את העבודה הזאת על בסיס יומי ונהנים כל הזמן מתוצרי אומנות מעלפים ביופיים. כמו החבר'ה מערוץ דיסקברי ששם לא חסר תוכניות על מוסכים לשיפור ושיפוץ של כלי רכב.

יום בהיר אחד, לפני כמעט כחצי שנה, החליטו מנהלי מוסך המגרש שהם רוצים להגשים את החלום הזה. את החלום של קניית אופנוע אספנות ולשפץ אותו. ההשראה לרעיון הייתה ממש כמו שנדמה לכם, תוכנית מדיסקברי "גאס מאנקי". היה עליהם למצוא אופנוע שיתאים לצרכים הללו, אופנוע שגם יהיה קל לעבודה וגם בעל מוניטין. בלי ספק בכלל והבחירה הייתה ברורה שהאופנוע להגשמת החלום יהיה סוזוקי 750 שנת 1984. אופנוע אמין, שילדה טובה ומנוע טוב וחשוב לא פחות, יחסית קל להשגה בארץ.

לפני שאנחנו ממשיכים בסיפור אם יורשה לי, ואני מרשה לעצמי להחמיא להם כי העבודה על האופנוע הזה יצאה מדויקת וברמה אומנותית שעוד לא נתקלתי (ואני צופה אדוקה של כל תוכניות השיפורים).

ולענייננו…

במשך לא מעט זמן הם חיפשו מישהו שיהיה מוכן למכור את האופנוע הספציפי הזה ואכן, הם מצאו את מי שיש בבעלותו אופנוע מסוג סוזוקי 750. החבר'ה הגיעו עד לבחור, אשר נמצא באזור המרכז. על פי דברי המוכר, האופנוע הזה ישב 10 שנים במחסן עקב חוסר שימוש. לקח להם הרבה זמן לשכנע אותו למכור להם אותו וגם כשהוא כבר הסכים למכור, אך במחיר יחסית יקר למצב שלו. קרוב ל 10,000 שקלים בשביל אופנוע בו נגיד ככה, ערום לגמרי, שילדה ומנוע ועוד שאר ירקות. המוכר ראה שהחבר'ה מתלהבים מהאופנוע והבין שיש פה דיל אז לרדת או להתגמש במחיר לא היה לעניין.

למרות זאת, הם קנו ממנו את האופנוע במחיר המבוקש וכבר באותו היום לקחו אותו למוסך להתחיל את הפרויקט.

הדבר הראשון שהם עשו, זה לפרק את כל אופנוע לגורמים.

הם פרסו את כל החלקים לרצפה בשביל לראות מה נשאר לשימוש ומה עליהם לזרוק לפח.

הדבר השני שהיה עליהם לעשות, זה בעצם לממש את הרעיון מאחורי כל הפרויקט הזה – למה אפשר להפוך את האופנוע הזה? הם החליטו שהם רוצים לבנות אופנוע מיוחד במינו, “אופנוע שאין כמותו בארץ". הם התחילו לחפש רעיונות, למה בעצם אפשר להפוך את האופנוע הזה? הם חיפשו רעיונות באינטרנט ולקחו רעיונות מפה ומשם. בסופו של יום עלה להם משהו בראש והתחילו במלאכה.

רשימת החלקים שהיה עליהם להזמין הייתה מאוד ארוכה ומאוד יקרה.

החלקים שהוזמנו: פרונט חדש, זרוע אחורית חדשה וג'אנטים חדשים. מערכת בלמים.

הם החליטו שהם מוסיפים גם זנב הידראולי, כך שהוא יכול להתרומם ולרדת לפי טעם וסגנונו של הרוכב. בין היתר היה עליהם לעשות טיפול מקיף למנוע ולקרבוראטורים. הם התחילו עם החלקים שנשארו וישר שלחו אותם לצביעה ולבחירת העכביש המיוחד אצל אומן האייר בראש "Ross Art”, שבין השאר הוא חברם הטוב. את המעטפת מברזל שנותנת צורה מדהימה לאופנוע, וכמו שאני קוראת לו "ספיידי בייק" מהסיבה הפשוטה שהמעטפת ניראת כמו קורי עכביש ואם ספיידרמן היה רוכב אין לי ספק בכלל שהוא היה הבעלים המאושר של האופנוע המדהים הזה.

החבר'ה במוסך עבדו קשה על האופנוע. הם עבדו עליו מסביב לשעון במשך חמישה חודשים.

בסופו של דבר, כפי שאפשר לראות, האופנוע יצא מדהים.

מחירו 55,000 גמיש או לא תשאלו אותם. לדעתי האישית פחות מ 100,000 מי היה משחרר לכם אותו..