ספורט מוטורי- המנחת בערד

ספורט מוטורי- המנחת בערד

כתבה ראשונה בעניין: ספורט מוטורי מה ששכחתם / מה שלא ידעתם: כתבה על בסיס עובדות ולא ספקולציות.

 

אנחנו מודיעים, ייקח לכם כמה דקות לעכל את מה שיש לנו לספר, אז שבו, התרווחו לכם בכורסאות כי אחרי הכתבה הזאת דברים הולכים להשתנות, ואתם אלה שצריכים לעשות את השינוי, איך? לשתף לכולם! דברים שקורים בהרבה שושו אנחנו נוציא לאוויר העולם ובכדי שדברים יקרו נצטרך לשיתוף פעולה מצידכם, שיתוף לכמה שיותר רוכבים כי השינוי יגיע מכם.

אז נחזור אחורה לשנת 2004: "ראש עיריית ערד בזמנו (ד"ר מוטי בריל) החליט להפוך את עירו למרכז ספורט מוטורי, ולהסב את המנחת הנטוש שלה למסלול מירוצים. המטרה: משיכת מבקרים ועסקים. אופנוע הקוואסקי הפרטי שלו קירב אותו לנושא" פורסם בynet

בשנת 2002 יצא משימוש מנחת המטוסים בערד ולראש עיריית ערד, שהינו רוכב עלה רעיון מדהים (ביחד עם גורמים נוספים) להקים מסלול מרוצים.

שלוש שנים קודם פורסם ב"ידיעות אחרונות" תוכנית שגובשה בכדי להפוך את המנחת למסלול מירוצים. הרעיון הוא שהישורת המרכזית של המסלול כבר קיימת – מסלול הנחיתה שאורכו 1.6 ק"מ – ולמעשה צריך רק לסלול כמה סיבובים שישלימו אותה. במציאות המעבר הזה מורכב יותר, אם כי רבים ממסלולי המרוצים הבריטיים, למשל, החלו את דרכם כשדות תעופה צבאיים שנותרו ללא שימוש עם סיום מלחמת העולם השנייה.

היוזמה הגיעה למען קידום הספורט המוטורי בישראל, היות והסיבה המרכזית שהספורט המוטורי לא מקודם היא היעדר מסלול מרוצים העומד בתקנים. בריל (ראש עירית ערד בזמנו) אז אמר לדעתו כביש סדום- ערד הוא מהטובים ביותר שיש בארץ. לפי מה שנרשם בכתבות קודמות מהשנים ההם, ואנחנו מצטטים "תחשוב למשל על מסלול שיכלול את כביש סדום-ערד, את הכביש של מישור רותם עם הישורת הארוכה שלו, וחזרה דרך צומת הערבה ומפעלי ים-המלח. כל הקפה תהיה 100 ק"מ של כביש נהיגה נהדר. בתיאום מראש אפשר יהיה לסגור את הכביש הזה למרוצים".

אז מה קרה למה שהיה ניראה כמו הבטחה גדולה? מי שם רגליים או מה הסיבה שדברים שהיו נראים בזמנו כמו הדבר המבטיח ביותר לספורט המוטורי פשוט נעצרו ונדחקו לפינה? מי הגורם או מי הגורמים שהפסיקו את כל התוכניות שהיו לעיריית ערד בשיתוף פעולה עם גורמים נוספים?

דרשנו את תגובת עיריית ערד ונפרסם בהמשך.

האמת שנשמח להפסיק להתעסק בכתבות על מה ולמה ופשוט נשמח להגיע למסלול מוכן לצפות במרוץ טוב עם טובי המתחרים בארץ ובעולם. אבל מסתבר שזה מה שצריך לעשות כדי שדברים יקרו.

מצד אחד לא נותנים לנו מסלול כיד המלך וכנהוג בכל מדינה מתוקנת ומצד שני מערערים לנו את הקיים.

חשד אקטואלי: המסלול בכוכב יאיר אינו תקין ואינו מאושר למרוצים. דרשנו את תגובת המשטרה בעניין ותפורסם בהמשך.

בשנת 2006: "בולדוזרים כבדים שגוייסו בצו דחוף לשירות המדינה, הרסו בחשכת ליל הסערה את מסלול המירוץ "טופרייסינג" ליד כוכב יאיר, שבבעלות היזם ברק גולדפינגר". פורסם בynet ,  הסיבה להריסת המסלול בעבר: המסלול לא מאושר ונמצא ללא התקנים המתאימים, המסלול בנוי על שטח חקלאי וחשוד שהוכרז כשטח לגידול פטריות.

לכידת מסך מלא 10062014 163909