מדריך ראשוני לנפגע בתאונת דרכים

מדריך ראשוני לנפגע בתאונת דרכים

מדריך ראשוני לנפגע בתאונת דרכים

תאונת דרכים, זה יכול לקרות גם לרוכב המיומן ביותר – נהג פותח דלת, נהגת יוצאת מחניה בלי להביט במראה, נהג מונית שפונה פניית פרסה במקום אסור ולעיתים גם לאחר שביצענו את כל הפעולות למניעת התאונה אנחנו על הכביש.  מדריך  זה מסכם את הפעולות שעל רוכב לנקוט על מנת להגן על זכויותיו ולהבטיח פיצוי מקסימלי.
מסמכים שצריכים להיות עליכם בעת הרכיבה
ודאו כי ברשותכם ביטוח חובה תקף ורישיון נהיגה תקף התואם לדרגת האופנוע.  נתקלנו בלא מעט מקרים בהם נפגע רוכב אופנוע, לעתים גם באורח קשה, והוא נותר ללא פיצוי משום שרישיונו לא התאים לאופנוע עליו רכב או שלא היה מבוטח בביטוח חובה תקף.
פעולות ראשונות אחרי תאונה
ראשית, התפנו במהרה מהדרך על מנת להימנע מפגיעה נוספת של רכבים חולפים. יש לתעד בצילום את מקום האירוע וזאת בטרם יוזזו כלי הרכב ממקומם, יש לצלם את הזירה כולה ובאופן שבו ניתן לראות את מיקומי הרכבים ולוחיות הזיהוי. אספו מספרי טלפון של עדים לאירוע ורשמו את פרטיהם, במקרה של פגיעה קשה מומלץ להזמין משטרה. בכל מקרה יש לזכור כי בשל האדרנלין הזורם בגוף ייתכן ואינכם מרגישים בפציעות ובפגיעות ולכן מומלץ כי בכל מקרה תפנו לחדר מיון לבדיקה ולקבלת טיפול רפואי ראשוני. בבית החולים ציינו כי נפגעתם בתאונת דרכים, ציינו את האזורים בהם נפגעתם ועמדו על כך שיערכו לכם בדיקות מקיפות ככל שניתן. יצוין כי תעודת חדר המיון היא ראייה חשובה מאוד בתביעה לפגיעת גוף בתאונת דרכים – לכן עליכם לציין כל פגיעה או מגבלה מהן אתם סובלים בעקבות התאונה. יש לזכור כי אין כל קשר בין האשמה בתאונה לבין זכותו של נפגע בתאונת גוף לפיצוי בגין פגיעותיו – חובת חברת הביטוח לפצות מבוטח הינה מוחלטת, זאת לאחר הוכחת קיומה של תאונת דרכים ונזקי גוף כתוצאה ממנה – סוגיית האשמה כלל לא נבחנת בתביעת הביטוח.
שמירה על כל המסמכים הרלוונטיים
קיימת חשיבות באיסוף כל המסמכים שניתנים במסגרת הטיפול, הן בבית החולים, הן בקופת החולים ובמכונים חיצוניים. יצוין כי כדי לקבל את הפיצוי המגיע לכם עליכם להציג את כלל המסמכים המצויים בידיכם – חומרים הקשורים בטיפול ושיקום (לרבות טיפול נפשי באם נזקקתם לו), אישורי מחלה, אישורי פיזיותרפיה, צילומי רנטגן ו-C.T, אישורים על טיפולים שעברתם במסגרות פרטיות, הפניות, קבלות על הוצאות כולל בגין נסיעות לטיפולים וקבלות על חניה.
מתי לפנות לעורך דין?
יש לפנות ולהתייעץ עם עורך דין בהקדם האפשרי לאחר קבלת הטיפול הרפואי הראשוני, עליכם לזכור כי חברות הביטוח מעוניינות בהקטנת סכום הפיצוי ככל שיוכלו ועל מנת להתמודד אל מולן יש צורך בעורך דין בעל ניסיון בייצוג רוכבי אופנוע, שכן בידיו הידע המיטבי  להגן על האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר. מומלץ לא למסור כל אינפורמציה הן בכתב והן בטלפון ולא לנהל כל משא ומתן שלא באמצעות עורך דין, מסירת אינפורמציה באופן שאינו מקצועי וזהיר עלולה לפגוע בסיכוי לקבלת פיצוי מלא.
נסיעה בטוחה ומהנה!

מעת עורכי דין רובי אנגל וערן שדה
ממשרד שדה את אנגל ושות'

פורסם בגיליון 1 | מגזין אגוריידר | ינואר 2014

כתיבת תגובה