לזכרו של ניר יוסף שפיצר ז"ל | גיליון 4

לזכרו של ניר יוסף שפיצר ז"ל | גיליון 4

ניר יוסף שפיצר ז"ל

קשה כל כך לכתוב דברים על אדם שלא בין החיים. כל מילה עוברת טופס טיולים על מנת להתגייס למאמר שיעביר דברים כבדים וחשובים על אותו אדם ועל חייו.

ניר יוסף שפיצר ז"ל היה אגדה חיה בכל נגיעה שלו בתחום המוטורי, אגדה בכל אשר נגע בחיים. הוא נפטר והוא רק בן 41. דום לב שתפס אותו במכונית של "נחמן מאומן", הותיר אותו ללא רוח חיים.

נפגשתי עם גיתי אלמנתו, דקלה אחותו וגם עם חבר ילדות שלו.

על השולחן היו תמונות של ניר, שאיתם הגיעו סיפורים על חייו. ברקע, הבן הקטן של ניר, מורי משחק לו. פה ושם הוא מגיח ומשמח אותנו בנוכחותו. מהרגע הראשון שנכנסתי לבית של דקלה הייתה הרגשה מאוד חמימה של אנשים מדהימים שיודעים מה היא אהבת אדם.

גיתי סיפרה לי דברים שניר היה אומר, דברים שניר האמין בהם.  הוא אהב כל אדם והוא מצא את דרך האמצע בין אהבת האופנועים לאהבת האלוהים והתורה, ובשניהם הוא נתן את הטוב ביותר. הוא היה בזרם הברסלב והלך לפי רבי נחמן שגילה את התיקון הכללי.הוא היה אומר תמיד "גז חיש ונעופה" (תהילים) הגז? של האופנועים. חיש נעופה? תמיד מיהר לעשות הכול, להספיק.

הוא היה אדם מאוד מיושב ובעל דעות עם עקרונות. הוא תמיד אמר שאין זמן לבזבז וצריך להזדרז ולעשות.

האופנוע הראשון של ניר היה ה TSW50 והשגעת התחילה מאחיו הגדול של ניר, שגם אהב מאוד אופנועים. ניר היה תמיד מוביל בכל מרוץ ותמיד לקח את המקום ראשון. חבר של ניר סיפר שכשהם היו ילדים הם נסעו לאילת וכשהיה ניגמר להם הכסף הם היו נותנים לניר לשחק הורדת ידיים בשביל להרוויח כסף ולהישאר יותר זמן.

נייר שירת בשייטת 13 כלוחם שייטת. לפני מספר שנים הקים מסלול קארטינג ומרוצים בשם "שפיצרינג" בפתח תקווה. הוא וגיתי הכירו באתר הכרויות. כשהם עברו לטלפון השאלה הראשונה שניר שאל את גיתי הייתה "את מאמינה באלוהים?". אחרי חצי שנה הם התחתנו. הם היו נשואים במשך 10 שנים. ניר הותיר אחריו שתי בנות ובן. להלוויה שלו הגיעו מעל 800 אנשים מכל הגוונים והסוגים. ברסלבים ואופנוענים כאחד מבכים את מותו.

ניר חזר בתשובה לפני 8 שנים, וב-4 שנים האחרונות הוא הלך פעם בשנה לקברו של רבי נחמן באומן. הוא אהב להפיץ את התורה והוא סחף איתו הרבה אנשים.

מעל שעתיים ישבתי עם בני משפחתו והסיפורים שהם סיפרו לי גרמו לי להתרגש, להיות מופתעת. סיפורים ותמונות מדהימות על חייו שתיארו חיים מגוונים, מלאים בספורט, באהבת הטבע והאדם, אהבת המוטוריקה והמשפחה והכרת האלוהים חיים מלאים רגעי אמת ועומק.

הרבה אנשים הכירו את ניר שפיצר. אנשים הלכו אחריו כמנהיג שהוא היה ועודנו. את ילדיו הוא חינך למשפט 'תאהבו כל אדם' כי כזה הוא היה.

גזרי עיתונים ישנים, תמונות, המשפחה המדהימה שלו, ילדיו.  כל דבר שהוא עשה, הוא עשה באהבה גדולה והכי טוב שאפשר לעשות. הוא היה כל כולו באהבת הבורא, בדת, אבל תמיד דאג שאנשים ירגישו נעים בנוכחותו ודאג שלא יפגע באף אדם. גיתי סיפרה לי שהוא היה מקפיד על כשרות אבל כשהוא היה מגיע לדודה שלו ששם לא שומרים על כלים בשר וחלב בנפרד הוא עדיין היה אוכל אצלם. הוא ידע להבדיל בין עיקר לטפל.

לזיכרו.

 

כתיבת תגובה