ימאהה חושפת טכנולוגיות פורצות דרך בטוקיו

ימאהה חושפת טכנולוגיות פורצות דרך בטוקיו

ימאהה חושפת טכנולוגיות פורצות דרך בטוקיו

  • מכונית הספורט המסקרנת של ימאהה נחשפה לראשונה
  • נחשף ה-MWT9, קונספט תלת גלגלי ספורטיבי על בסיס ה-MT09
  • MOTOBOT – קונספט רוכב אופנוע אוטונומי

תערוכת טוקיו יצאה לדרך בסוף השבוע שעבר. לאחר שימאהה נתנה הצצה קטנה לדגמים שיוצגו, כעת היא מפרסמת תמונות ופרטים מלאים של כל הדגמים שמוצגים בתערוכה.

LMW – MWT-9

אופנוע קונספט בעל טכנולוגית הטיה חדשה לרכב תלת-גלגלי  Leaning Multi-Wheel (LMW). ה- MWT-9 פותח משבצת נוספת בקטגוריית הרכיבה הספורטיבית. המנוע בנפח 850 סמ"ק בעל שלושה צילינדרים, נלקח מה-MT09 בעוד העיצוב מזכיר מאוד את הסופרבייק R1M. ל- MWT-9יכולת פנייה יוצאת דופן בזכות שני גלגלים קדמיים, המצוידים בשתי מערכות נפרדות של מזלגות ומתלים. זווית ההטיה גדולה במיוחד בזכות מיקומן החיצוני של מערכות אלה. בכך מתאפשרת יכולת ביצוע גבוהה המאפשרת לרכוב בחופשיות ובהצלחה דרך כבישים מפותלים.

SPORTS RIDE

קונספט של מכונית ספורטיבית שתוכנן בגישה ייחודית של ימאהה. בתכנון המכונית הזו לקחו את התחושות של רכיבה על אופנוע לתוך מכונית ספורט בפרופורציות המאפשרות הנאה בשימוש יומיומי. משקל המכונית 750 ק"ג והיא יכולה להכיל נהג ונוסע נוסף. מידות במ"מ: אורך- 3,900 | רוחב-1,720 | גובה- 1,170.

MOTOBOT Ver.1

קונספט של רוכב אופנוע אוטונומי דמוי אדם. מטרת המו"פ לקחת את ה- MOTOBOT למסלול לרכיבה לא מאוישת של למעלה מ-200 קמ"ש. השליטה הרובוטית באופנוע במהירות כזו מצריכה מגוון מערכות שצריכות לתפקד ברמת דיוק גבוהה. הטכנולוגיות שימאהה מפתחת באמצעות ה-MOTOBOT יעזרו בעתיד לשמור על בטיחות הרוכב.

Resonator 125

דגם קונספט שמתאים לרוכבים צעירים בתחילת הדרך שעדין לא גילו את החדווה שברכיבה על אופנועים. ה- Resonator125  בעל שלדה קלה וקומפקטית במיוחד ומשלב בין אלמנטים מהעתיד הקרוב יחד עם אלמנטים קלאסיים. מטרתו של אופנוע זה לתת השראה לרוכבים צעירים.

PED2  / PES2

שני דגמי הקונספט האלו מונעים באמצעות מנוע חשמלי ומכאן האות E בשמם. הם תוכננו כדי לתת לרוכבים סגנון רכיבה שונה והחזיר להם את התשוקה, מכאן האות P (passion). הדגם שמתאים לכביש מסתיים באות S לציון STREET והדגם השני שמתאים לשטח מסתיים באות D לציון DIRT. שני הדגמים חולקים מנוע חדש מתוצרת ימאהה ויש להם שלדת מונוקוק, כלומר יחידה אחת מהווה את השלדה והמנוע.

YPJ-MTB CONCEPT

זהו גם כן דגם קונספט, הפעם של אופני הרים בעלות מנוע חשמלי. אופניים אלו מיועדים למבוגרים שרוצים את החופש לרכוב בכל שטח – אורבאני, מיוער או הררי, כאשר המנוע החשמלי מסייע לרוכב בהתחלת רכיבה, בתאוצות ובעליות. מטרת האופניים האלו, לפי ימאהה הם להקל על רוכבים שרוצים ליהנות מתחום רכיבה חדש מבלי להגיע לראש הגבעה תשושים לחלוטין.