זוכרים את שנת 2014 ? העלנו עצומה ועבדנו לשיפור המצב בכבישים. משהו השתנה?

זוכרים את שנת 2014 ? העלנו עצומה ועבדנו לשיפור המצב בכבישים. משהו השתנה?

זוכרים את העצומה הזאת? וכמה שניסינו לעשות שינוי. האם לדעתכם משהו השתנה בין השנים 2014-2020 ? 6 שנים! האם יש שיפור?

בואו ניזכר!


"שלום לכולם! זאת העצומה לטובת רוכבי הדו גלגלי בכביש הציבורי, כל אחד מכם יכול להיות שותף להצלת חיינו בכביש הציבורי! אתם לא צריכים להיות רוכבים בשביל לחתום! רק להבין שהחיים שלנו תלויים במודעות שלכם אלינו והחיים שלנו תלויים בשיפור הליקויים בכביש הציבורי!

למי שלא רוכב:

בבקשה תחתמו ותעזרו לנו! בזה שתחתמו על העצומה אתם מצילים חיים! אנחנו צריכים שתשימו לב אלינו בכבישים, אבל אנחנו גם צריכים שהממשלה תתחיל לפעול לשיפור התשתיות עבור רוכבי הדו גלגלי. הסיבה שיש יותר מדיי פרטים במילוי הטופס זה כי אנחנו רוצים חתימות אמיתיות ולא חתימות פיקטיביות.

למי שרוכב:

חשוב מאוד להדגיש כי זאת עצומה למען חיי אדם, להבדיל מכל מאבק הוגן אחר בתחום בארץ, ולא חסרים מאבקים, חשוב מאוד להבין שהמאבק פה הוא על חיי אדם ולעשות הפרדה בין מה שצריך ורצוי להוסיף למאבק על חיי אדם, חיי הרוכב לבין עניינים חומריים, נישת הספורט המוטורי ועניין ביטוח לרוכבים זה לא המקום. זה חשוב מאוד אבל לפני הכל חיי אדם!! החיים שלנו! אם לא נחייה בטוח לא נוכל לעשות שום דבר, זה המאבק הראשון שצריך לעשות, להיות ממוקדים, מדובר פה על חיי אדם, על החיים שלנו!

הסיבה שיש יותר מדיי פרטים במילוי הטופס זה כי אנחנו רוצים חתימות אמיתיות ולא חתימות פיקטיביות.אם אתם בעד רוכבי הדו גלגלי ורוצים לראות ולחוות שינוי משמעותי בכבישים הציבוריים, בהתייחסות של הממשלה כלפינו ולטובתנו, בואו והצטרפו.

אנחנו רוצים להביא לשינוי מספר דברים:

1– העלאת המודעות והכנסת תכנים רלוונטיים לדו גלגלי בכל קורסי החובה של משרד התחבורה (רענון נהיגה, נהיגה מונעת וכו'..)2– אנחנו רוצים שברישיון לרכב פרטי (רישיון B) יהיו תכנים על דו גלגלי, תכנים יותר מסיביים ותכני חובה!3– אנחנו רוצים שיפור משמעותי בתשתיות.

א'- שיפור בגדרות "הבטיחות" בכבישים. גדר הבטיחות היא הגיליוטינה שמוציאה אותנו להורג. גדרות הבטיחות הם כמו סכינים חדים. ראיתם פעם אדם נחצה ל2 ? גדר בטיחות שאמורה להגן עלינו בזמן תאונה גורמת לנו למוות בטוח. 

ב'- להחליף את שוחות הביוב מברזל לפיברגלאס, מה שימנע מגנבי המתכות לגנוב את הברזל ובכך להשאיר את שוחות הביוב פתוחות. דבר שיוזיל עלויות לממשלה ובנוסף ימנע תאונות נוראיות שנגרמות עקב כך. בנוסף בכבישים מסוימים (לדוג' בכרמיאל) ישנם שרשראות ברזל שנמצאות בפתחי ביוב, כביכול למנוע מגנבי הברזל לגנוב את פתחי הביוב, דבר מסוכן ביותר שמהווה ליקוי חמור מאוד ויכול להעיף אופנוע היות והשרשראות בולטות בכביש. השרשראות רק מוסיפות יותר "בשר" לגנבי המתכות ולא באמת מונעות את הגנבות. החלפת שוחות הביוב מברזל לפיברגלס ימנע תאונות ויוזיל עלויות. (עיריית ירושלים השכילה להחליף. אנחנו רוצים פרויקט החלפה ארצי)

ג- הכבישים צבועים בצבע מחליק וזו סכנת חיים. להחליף את הצבע שקיים בכבישים לצבע תיקני שאינו מחליק.

ד'-  פרויקט החלפת האספלט בכבישי ישראל (האספלט בכבישים ברמה ירודה, ישנו אספלט עם מקדם חיכוך גבוה שמגביר את היציבות ומקצר את מרחק הבלימה ומשפר את האחיזה של הצמיג בכביש.

ה'- פרויקט הגברת הביקורת במצב הכבישים בידי כוחות הביטחון וטיפולם במיידי (לדוג' -תעלות ניקוז באמצע הכביש (ניקוז גשמים וכו'..) יש הרבה שיפועים שגורמים לחוסר יציבות בכלי דו גלגלי.)

ו'- פרויקט מאירים את הכביש- כבישים שאינם מוארים הם סכנה נוראית לרוכבי הדו גלגלי בלילה.

ז'- שינוי רמזורים שעובדים על משקל- סכנה נוראית לרוכבי הדו גלגלי בלילה- (לדוג' רמזור שעובד על משקל בלילה, בו עומד רוכב דו גלגלי- הרכב המתקרב לא רואה אותו כי הכביש אינו מואר, וניכנס ברכב הדו גלגלי, ומעיף אותו) סכנה איומה.

ח'- הוספת באמפארים ומראות בכבישים שאין בהם מספיק שדה ראיה. 

ט'- פרויקט שילוט ארצי- יישור קו בכל הנוגע לשילוט הישן ועדכון הכבישים בשלטים חדשים.אגוריידר בפייסבוק לעידכונים:www.facebook.com/egoride 

אגוריידר באתר

www.egorider.co.il

בברכת רכיבות בטוחות,

אדריאנא מיטל עדי- מנכ"לית."

העצומה המקורית https://www.atzuma.co.il/egorider

[everest_form id="3393"]