החדשים של שליחי הפיצה

החדשים של שליחי הפיצה

תערוכת רכב קטנה, התמקמה במלון פולמן (PULLMAN) בעיר ברלין, בעת ביקורו של נשיא ישראל ראובן רובי ריבלין בגרמניה. התערוכה נועדה לאנשי מכירות, של כלי רכב חשמליים. התלהבתי ממכונית חשמלית קטנה של חברת רנו. מדובר בדגם טוויזי (TWIZY), המיועד לנוסע אחד או שניים ומסוגל לנסוע כ 80 קילומטרים בטעינה אחת בת 4 שעות .

בהחלט רכב נוח לנסיעות קצרות, בתוך העיר או ליערות סמוכים. עיצוב הפנים שלה מרשים במידה מועטה והוא כולל את התנאים ההכרחיים לנסיעות קצרות, כמו חלל מרווח בו ניתן לשהות זמן קצר, כיסא מתכוון וגובה סביר לישיבה. סידור החלונות והגג שלה, מחייבים עוד בדיקת רכב חיונית ישראלית אחת – אח"א: אילת, חודש אוגוסט. הצופים מבחוץ צפויים להתלהב ממראה הרכב, שנראה כאילו נלקח מהעתיד. לגבי הנוסע או הנוסעים בפנים – ובכן, מבחן אח"א יהיה הדבר הנחוץ ביותר לכך. היתרון: אין כמעט צורך להתאמץ בהחלפת גלגל, אפשר לדחוף את הצד עם הגלגל המחורר, להניח אותו על בלוק עץ, להחליף את הגלגל ולהמשיך לנסוע. וזאת במקום לסובב שעות ידית מגבה חסרת אחריות.

לצד הטוויזי, הוצגו גם שני קטנועים חשמליים של תעשיית הרכב הגרמנית. שניהם מסוגלים לנסוע כ 100 קילומטרים לאחר טעינה אחת של 4 שעות. הדגש בקטנועים אלו הוא על נוחות הישיבה, לצד יכולת פיתוח מהירות סבירה לתנאי נסיעה עירוניים. כלי הרכב האלה, יכולים בהחלט לשרת מסעדות משלוחים: הטוויזי לחורף והקטנועים לקיץ.