ההתאחדות מגיבה "נפוצו שמועות זדוניות בכל הקשור להתאחדות לספורט מוטורי."

ההתאחדות מגיבה "נפוצו שמועות זדוניות בכל הקשור להתאחדות לספורט מוטורי."

שון בן יקר מטעם ההתאחדות מגיב…

"חברים יקרים.
לאחרונה נפוצו שמועות זדוניות וגל צונאמי של דיסאינפורמציה בכל הקשור להתאחדות לספורט מוטורי. חלק מהשמועות הומצאו ולובו ע"י גורמים אינטרסנטים שרק טובתם הכלכלית עומדת אל מול עניהם, לצערינו גם אתרי רכב מסויימים נפלו בפח ופרסמו ידיעות לא מבוססות ומוטות הרחק מן האמת. לאור דרך הפעולה והנהלים של ההתאחדות בכל הקשור למנהל תקין ושקיפות מלאה אנו מפרסמים לידיעתכם את הנתונים האמיתיים שמגובים במסמכים רישמיים.
ההתאחדות לספורט מוטורי פועלת מכוח החוק; על אף כי לדעתנו החוק אינו אידיאלי, אין כיום בישראל אלטרנטיבה, וכל מי שמבקש לקיים פעילות ספורטיבית חוקית כלשהי (ליגה, תחרות בודדת וכו'), חייב לפעול על פי חוק זה. כל טענה ולפיה ישנה אלטרנטיבה כיום – משוללת יסוד.
ההתאחדות פועלת כעמותה וחבריה פועלים בהתנדבות. על מנת לייעל את תפקודה, שכרה ההתאחדות מנכ"ל מקצועי בתשלום, על מנת שניתן יהיה לקדם תהליכים רבים במקביל.
מר ישראל וליגורה נכנס לתפקידו כמנכ"ל בשכר כולל רכב צמוד זה בתאריך ה 1/1/2015 וסיים את תפקידו בתאריך ה 1/6/2015, ההתאחדות, אשר לא יכלה לשאת בעלות שכרו (מסיבות שיפורטו בהמשך), נאלצה לפטרו.
הפיטורים נבעו עקב אי יכולת תשלום, שכן כספי התמיכה ממשרד הספורט לא הגיעו עד כה להתאחדות.
יש לציין, שגם לו היו מגיעים הכספים, יתכן שלא ניתן היה להמשיך ולהחזיק מנכ"ל בשכר, שכן חל איסור שהוצאות המנהלה יעלו על 22% מהתקציב השנתי של ההתאחדות.(ההתאחדות הוציאה בכל חודש כ 55,000 ש"ח על הוצאות מנהלתיות, משמע שכבר עמדנו על כ 300 אלף ש"ח על הוצאות ניהול שמהווים כ – 25% ).
תקציב : אי קבלת התקציב מהמדינה נבעה מסיבה אחת , איחור בהגשת ניהול תקין לחשכ"ל למרות ההזהרות שהיו קודם לכן על ידי הרשות להגיש את הניהול תקין בזמן אך היה איחור של 10 ימים מצד ההתאחדות.
הסיבה היחידה לעיכוב הייתה, מכתב תלונה של חברת ביס אירועים לרשם העמותות שההתאחדות חייבת לה כספים ואין ההתאחדות מתייחסת אליה מצ"ב המכתב שהוגש לרשם העמותות מטעם ביס אירועים,
ההתאחדות הגישה את תגובתה בנושא התלונה בתואנה שדבריה של חברת ביס הפקות מופרכים ואף שלחה את כל ההוכחות הנדרשות – דבר זה גזל זמן וכסף רב של ההתאחדות מצ"ב מכתב כולל העלויות של החשב פנים והחשב מלווה בנושא זה .
לאחר הגשת ההוכחות והתנהלות אל מול הרשם העמותות , יצא מכתב מטעם רשם העמותות במשרד המשפטים ולפיו ההתאחדות פעלה נכון, והרי גם ככה ההתאחדות מגובה על ידי החשב המלווה ( מונה בסוף שנת 2013 כפיקוח ומתן עזרה לשמירה על כספי הציבור לשיפור והכוונה להתנהלות ההתאחדות כהתאחדות ). מצ"ב מכתב
ביס אירועים התנהלה אל מול ההתאחדות בשנים 2012 – 2014 ובשנים אלו נעשו יחד עם ההפקה אירועי אליפות ישראל, בכל התחומים מצ"ב פירוט האירועים והתשלומים שהועברו לביס אירועים וכי לא נותר כל חוב מצד ההתאחדות כלפי חברה זו . מצ"ב מכתב
באמצע חודש אפריל פרש מתפקידו אילן עזרא, יושב ראש ההתאחדות ללא כל התראה, נעשו ניסיונות להשיגו אך ללא הצלחה ועד היום הסיבה אינה ידועה מדוע אילן פרש .
בעקבות כך חברי הוועד נכנסו לפעולה ולקחו את המושכות והובילו את ההתאחדות , ולאחר כשבועיים הוחלט ששון בן יקר יהיה היו"ר של ההתאחדות . מצ"ב פרוטוקול
כיום ההתאחדות פועלת עם וועד חזק ורוח במפרשים פועלים להשגת תקציבים מול הרשות לנהיגה ספורטיבית ומציאת מקורות מימון להקמת מתקני קבע לכלל הרוכבים לטובת בתי הספר,אימונים , הדרכות הכשרות , ליגות סדירות ועוד…ולא להוציא כספים כל הזמן על אירועים ארעיים .
בעקבות כך , החלטת הוועד הינה שההתאחדות תפעל להקמת פארקים מוטוריים קבועים הן בתחום השטח והן בתחום האספלט וכי לא יהיו יותר אירועים ארעים וחד פעמיים, בשל עלותם הגבוהה, הגורמת לנזקים רבים לספורט.
ההחלטה התקבלה למרות הידיעה שיהיו גופים פרטיים, המונעים ממטרות רווח אישי, אשר ייפגעו מן ההחלטה וינסו לפגוע בהתאחדות (עלויות אירועים מסויימים לא פוחתות מ- 280 אלף ש"ח!) בכל דרך אפשרית .
ההתאחדות פועלת בימים אלה במספר מישורים:
1. בימים אלו אנו במשא ומתן וסגירת הסכם אל מול וינגייט בנושא פארק מוטורי קבוע, ומציאת משקיעים ויזמים בנושא .
2. בתהליך להקמת צוות מקצועי מוכשרי FIM יפעלו במספר הבטים בתחום המקצועי.
3. שיתוף פעולה עם ממסי לקבלת הכרה של ה-FIM וקבלת כספים מהטוטו לטובת הרוכבים
4. חיזוק התקשרות על מול היבואנים ופתיחת ערוץ ישיר .
5. חיזוק התקשורת אל מול ציבור הרוכבים ומתן שקיפות ( פרסום פרוטוקולים והחלטות מקצועיות , פרסום אחת לרבעון סטאטוס פיננסי ) הקמת אתר אינטרנט ועמוד בפייס בוק וכנס אחת לחצי שנה של כלל ציבור הרוכבים יחד עם גופי התקשורת .
6. חיזוק הקשר אל מול הרשות לנהיגה ספורטיבית והמדינה ולקיחת סמכויות מקצועיות והעברתם אל ההתאחדות
אנו נמשיך לחתור ולמצויינות ושקיפות מלאה בכל הקשור לכספי ציבור ולהקמת מתקנים קבועים ונעדכן אתכם בכל התפתחות ישיבות וועד וחדשות בנושא הן באתר ההתאחדות שנבנה בימים אלו והן כאן בפייס בוק.