בעקבות עומסי התנועה הכבדים מד"א מתגבר משמעותית את מערך אופנועי החובשים והפאראמדיקים בתל אביב

בעקבות עומסי התנועה הכבדים מד"א מתגבר משמעותית את מערך אופנועי החובשים והפאראמדיקים בתל אביב

אופנועים נגד פקקים:

בעקבות עומסי התנועה הכבדים מד"א מתגבר משמעותית את מערך אופנועי החובשים והפאראמדיקים בתל אביב

במד"א תיגברו הבוקר (ד') את מערך האופנועים והאופניים החשמליים בתל אביב במטרה לא לפגוע בזמני התגובה במקרי חירום * הפקקים שנוצרו בימים האחרונים בעקבות העבודות ברכבת הקלה בתל אביב יצרו עומסי תנועה כבדים ברחבי העיר * במד"א נערכו בהתאם ותושבי תל אביב צפויים להיתקל ביותר אופנועים ואפניים חשמליים של הארגון ובתדירות גבוהה * המטרה – להבטיח שכל קריאה בעיר תזכה למענה המהיר ביותר

 

עומסי התנועה הכבדים הפוקדים את העיר תל אביב במהלך עבודות הרכבת הקלה עשויים להציב גם בעיה בגישה של אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ במקרי חירום ולהגדיל משמעותית את זמני התגובה הרגילים לתושבי העיר. על מנת למנוע את הבעיה האפשרית, הנחה מנכ"ל מד"א אלי בין לתגבר החל מהבוקר באופן משמעותי את מערך האופנועים של מד"א במרחב תל אביב ובהם גם האופניים החשמליים שמצויידים בערכות עזרה ראשונה שנכנסו בימים אלו לשימוש באירגון .

 

מד"א מפעיל באופן שוטף למעלה מ- 400 אופנועי חובשים ופאראמדיקים המאובזרים בציוד רפואי המתקדם ביותר, ביניהם גם אופנועי טיפול נמרץ הנושאים ערכות ציוד רפואי זהות לאלו הנמצאות על ניידות הטיפול הנמרץ ולמעט שירות הפינוי מעניקים צוותי מד"א הרכובים על האופנועים שרותים זהים על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר .

 

במקביל במד"א עומדים בקשר ובשיתוף פעולה מלא עם כל הגורמים המעורבים בפרויקט הרכבת ביניהם משטרת ישראל ונת"ע על מנת לוודא כי זמני התגובה של צוותי מד"א בתוך תל אביב לא יפגעו. בין השאר מופו מערכות השליטה והבקרה במוקדי מד"א  את האזורים הצפויים להיות בעיתיים מבחינת תנועת רכבים ויוצרים רשימה של צירים חלופיים אליהם יכווינו המוקדנים את אופנועי מד"א ואת האמבולנסים והניידות לטיפול נמרץ במידת הצורך כאשר יתקבלו במערכת דיווחים על עומסים.  כחלק ממהלך התגבור עברו גם נהגי האמבולנסים ורכבי הטיפול הנמרץ של מד"א הדרכות לגבי צירי התנועה העמוסים והחלופיים, הכול במטרה לוודא כי כל קריאה למד"א תענה במהירות האפשרית.

 

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אנו מודעים לקושי התחבורתי שנוצר בתל אביב עקב עבודות הרכבת הקלה ונערכנו לכך בהתאם. במקביל לאמבולנסים מוזנקים גם אופנועים ממערך האופנועים הרחב והמקצועי של מד"א  שעובה באופנועים נוספים באזור תל אביב ויספק מענה לכל קריאה מבלי לפגוע בזמני התגובה או באיכות השירות. שמנו לעצמו למטרה לוודא כי זמני התגובה של מד"א לא יפגעו בעקבות העבודות ואני יכול להבטיח שאנו עושים את כל מה שנדרש לשם כך ."