אם יש לכם אופנוע, וגם אם לא, ואתם רוצים לעשות משהו טוב למען הכלבים – זו ההזדמנות שלכם.

אם יש לכם אופנוע, וגם אם לא, ואתם רוצים לעשות משהו טוב למען הכלבים – זו ההזדמנות שלכם.

"מפקד אוכלוסין" ראשון בישראל לכלבים משוטטים

אם יש לכם אופנוע, וגם אם לא, ואתם רוצים לעשות משהו טוב למען הכלבים – זו ההזדמנות שלכם.

במדינת ישראל מומתים מדי שנה כ- 60 אלף כלבים חסרי בית, חלקם הגדול גורים שנולדים לכלבים משוטטים. כמעט שבעים שנים שהם מתרבים ללא הרף בלי שגורם כלשהו במדינה במדינה חשב על פתרון. הפתרון הנוכחי של המדינה – המתה – הוכח כבלתי יעיל (עובדה שהכלבים ממשיכים להתרבות). כמה כלבים משוטטים יש היום בישראל? את התשובה לשאלה הזו אף אחד לא יודע.

עמותת 'תנו לחיות לחיות'  החליטה לעשות מעשה, ומתחילה להתניע תהליך של עיקור וחיסון כלבים משוטטים בישראל ((cnvr. על מנת שזה יקרה, הדרך עוד ארוכה, אבל השלב הראשון בפתרון הבעיה הוא – לדעת מה גודל הבעיה. אנו זקוקים לסקר, מעין 'מפקד אוכלוסין', שיבדוק כמה כלבים משוטטים יש כאן.

עמותת 'תנו לחיות לחיות' מטיסה לארץ אנשי מקצוע מעמותת human society international, בעלי ניסיון אשר כבר ביצעו בהצלחה פרויקטים דומים במדינות בהם היו הרבה כלבים משוטטים, כמו הודו, בוטן, יוון, טורקיה ומקומות נוספים.  לאחר סקר הבודק את מספר הכלבים,  לוכדים את הכלבים, מעקרים ומסרסים, מסמנים, מחסנים נגד כלבת ומחזירים לשטח ממנו נלקחו (ממש כפי שעושים כיום עם החתולים בישראל). פתרון הומני זה הביא לירידה הדרגתית בכמות הכלבים המשוטטים במקומות בו הוא התבצע, ללא צורך לפגוע בהם או להמיתם

 

."ברגע שנדע מהו מספר הכלבים המשוטטים בישראל, נוכל לבוא לפוליטיקאים עם תכנית בעלת תקציב מוגדר", אומרת יעל ארקין, מנכ"לית תנו לחיות לחיות. "כיום המדינה משקיעה את המשאבים שלה במקום הלא נכון, הוצאות שלא יסתיימו לעולם, כי כל כלבה ממשיכה להמליט 10 כלבלים מדי שנה. כשנדע כמה כלבים יש, נוכל להראות שאם נשקיע את הכסף הזה באופן חד פעמי בעיקור של הכלבה וחיסון שלה, לא רק שייחסך עוול לדורות של כלבים, אלא תצומצם משמעותית כמות הכלבים וכן תצומצם משמעותית סכנת הכלבת. יש כבר הוכחה להצלחת הפרויקט במדינות אחרות בהם פעלו אנשי human society international. "

השלב הראשון של הפרויקט בישראל ייצא לדרך באפריל הקרוב, בשיתוף אופנוענים וחברים שאוהבים ושותפים למטרה – הפסקת ההמתה של כלבים בישראל. ההתנדבות הינה למשך כ- 10-17 ימים, למשך כשלוש שעות, בשעות הבוקר המוקדמות.

weimaraner-143753_960_720

בעמותת 'תנו לחיות לחיות' מסבירים מה צפוי להיות.

על מנת לבצע את סקר הכלבים הגדול, אנו זקוקים לעשרה צוותים של אופנוען עם אופנוע 200 סמ"ק ומעלה + רוכב נוסף. כל הצוותים יעברו הדרכה מסודרת על ידי אנשי המקצוע המגיעים מחו"ל. החל מתאריך 3.4 הם יצאו עם אור ראשון למשימת הספירה. הצוותים יתפרסו על אזורים בכל רחבי הארץ, מנהריה ועד הנגב. כל צוות ירכב לאורך מסלול קבוע מראש ויבצע ספירה של הכלבים באמצעות אפליקציה מיוחדת. הסקר יבוצע בערים נבחרות ברחבי הארץ ובהמשך, בעזרת כלים מדעיים, יוכלו אנשי המקצוע להעריך את מספר הכלבים המשוטטים בישראל.

רוצים להתנדב?  כתבו מייל לכתובת netta@letlive.org.il  ובו הפרטים שלכם – שם מלא, מספר טלפון נייד, מקום מגורים, והאם אתם רוצים להתנדב כנהגים בעלי אופנוע מעל 200 סמ"ק או כמורכבים. הוצאות הדלק יוחזרו למשתתפים.

 

adorable-1869167_960_720 dog-183288_960_720